Avatar
Witaj Gościu

Komunikacja PlayStation 3 z PC

Tutorial dotyczący połączenia PS3 z PC w sieci domowej za pomocą narzędzia Nero Media Home.
26.05.2007 | Buzzard
Co będzie nam potrzebne:
1. PlayStation 3 z zainstalowanych firmware 1.80
2. PC z pakietem Nero 7 Premium (potrzebne Nero Scout i Nero Media Home)
3. Stworzona sieć domowa LAN lub WLAN.

Konfiguracja i pierwsze uruchomienie:
1. Zakładam, że powyższe warunki zostały spełnione i wszystko co powinno być jest już podłączone i odpowiednio zainstalowane. Nam sam początek otwieramy Nero Scout2. Po otworzeniu programy rozwijamy zakładkę "Indeksowanie" , następnie przechodzimy do "Foldery" i wybieramy to co chcemy aby zostało udostępnione w naszej sieci (czyt. to co ma być widoczne przez PS3).Osobiście wybrałem folder "MUZA" oraz "seriale" i "fotki" których to nie widać na screenie.

3.Po wybraniu tego co nas interesuje wciskamy "zastosuj" i przechodzimy do zakładki "Indeksowanie" . Tak naprawdę powinno zrobić się to automatycznie ale polecam wcisnąć "Indeksuj teraz". Od zależności ilości wybranych plików i folderów, może to potrwać kilka minut. Kiedy już się skończy indeksować wciskamy OK i to koniec pracy z Nero Scout.4. Po wykonaniu czynności z Nero Scout przechodzimy do programu Nero Media Home i konfiguracji.Udostępnione Katalogi - powinno być zaznaczone "Udostępnij całą zawartość zindeksowaną przez program Nero Scout"
Opcje - Tutaj ustawiamy według własnych potrzeb i chęci.
Sieć
- Nazwę sieci możemy ustawić dowolną lub zostawić domyślną. Co do portów do polecam ustawienie stałego, gdyż wtedy możemy bezproblemowo odblokować sobie taki port w firewallu. Należałoby jeszcze zaznaczyć ptaszkiem nasz interfejs sieciowy.Urządzenia - Po włączeniu serwera i PS3, powinno się tutaj pojawić UPnP/1.0 z adresem IP. Jest to nasze PS3 i należy zezwolić temu urządzeniu na dostęp do udostępnianych zasobów.
Transkodowanie - Zostawiamy wszystko tak jak jest czyli "Wykryj automatycznie"
TV - Jeżeli mamy kartę telewizyjną to tutaj jest możliwość ustawień. Osobiście nie posiadam więc nie zagłębiam się w ten temat.
Stan - W tej zakładce możemy monitorować ruch w naszej sieci czyli co, kiedy i ile, pobiera danych z naszego PC, jak również status serwera. Czerwona lampka serwer offline, zielona online.

5. Jeżeli wszystko odpowiednio postawialiśmy to możemy odpalić serwer NMH (Nero Media Home) przyciskiem "Uruchom Serwer" u dołu. Pewnie pojawi się informacja o zabezpieczeniach ale wciskamy OK i serwer powinien ruszyć.

6. Odpalamy PS3 i jeżeli wszystko dobrze wykonaliśmy w zakładkach photo, video i music powinien być widoczny serwer który włączyliśmy za pomocą Nero Media Home. Łatwo rozpoznać gdyż jest oznaczony czerwoną ikonką Nero.

7. Dalej powinniście już sobie poradzić w końcu PS3 macie nie od dziś :P Wszystkie pliki, które udostępniliście powinny być widoczne przez konsole (czyt. jedynie te których format rozpoznaje PS3). I pamiętajcie, że fotki otwieramy w menu "photo", muzykę w "music" i filmy w "video". Bo inaczej PS3 nie będzie widzieć plików ;]

Powodzenia

P.S Osobiście nie doszedłem jeszcze do tego jak odpalić AVI'ki poprzez Nero Media Home, jak tylko będę coś wiedział w tym temacie to nie omieszkam Was poinformować.

Opinie naszych Czytelników

12.03.2008 | 13:37 | rykuzushi
» Łatwiejszym sposobem na udostępnienie plików naszej konsoli, jest uruchomienie usługi Media Server przez Windows Media Player 11. Dajemy na zakładkę "Biblioteka" - udostępnij pliki (czy jakoś tak), czekamy chwilę aż nasz komputer znajdzie konsolę, zaznaczamy ją, dajemy na zezwól i gotowe. Sami decydujemy jakie foldery mają być widoczne na konsoli.
Zaloguj się lub otwórz nowe konto w wortalu, aby zostawić komentarz...