Battlefield V na frontach II wojny światowej. Electronic Arts prezentuje kolejną odsłonę swojego flagowego FPS-a

Moda na strzelanki osadzone w czasach dwóch wielkich wojen ubiegłego wieku powróciła na dobre. W Battlefield 1 walczyliśmy na froncie I wojny światowej, zaś w Battlefieldzie V przeniesiemy się na front II wojny, tak samo jak w Call of Duty: WWII. W przeciwieństwie jednak do zapowiedzianego przed chwilą z tej samej serii Black Ops 4, w Battlefieldzie V nie zabraknie misji fabularnych, w których wcielimy się żołnierzy walczących w różnych miejscach Europy i świata.

Więcej – zarówno o kampanii, jak i całej ofercie sieciowej – dowiecie się z poniższej informacji prasowej, a także zwiastuna i pierwszych obrazków. Warto jednak podkreślić, że mocną stroną produkcji będą Wielkie Operacje, czyli wielkie, multiplayerowe wydarzenia, które pozwolą graczom odegrać wiele historycznych bitew. Co ciekawe, wydawca rezygnuje z wersji Premium gry, co oznacza, że cała dodatkowa zawartość będzie dostępna dla wszystkich w tym samym czasie.

Battlefield V ukaże się 19 października. Poniżej przeczytacie wspomnianą informację prasową oraz obejrzycie pozostałe materiały:

Przedstawiamy Battlefield V, który przeniesie graczy w świat nieznanych zmagań i nieopowiedzianych historii z czasów II wojny światowej. Battlefield V umożliwi graczom przeżycie niesamowitych chwil i wzięcie udziału w najważniejszych momentach II wojny światowej dzięki nowym oraz powracającym trybom gry w rozgrywce wieloosobowej, Opowieściom Wojennym dla jednego gracza oraz kooperacyjnym misjom Sił Połączonych. W Battlefield V wyruszycie we wspaniałą podróż dzięki Teatrom Wojny, nowemu modelowi wsparcia gry po premierze, które zagwarantuje, że pole walki będzie się ciągle rozwijać poprzez nowe wydarzenia, wyzwania, bitwy oraz nagrody, które zawsze są w zasięgu ręki. A wszystko to za darmo dla posiadaczy Battlefield V.

Tryb wieloosobowy w Battlefield V dostarczy najbardziej wciągającą rozgrywkę w historii serii, przedstawiając bitwy II wojny światowej w nieznany do tej pory sposób, dzięki czemu gracze poczują się jak na prawdziwym froncie, który odmieni ich na zawsze.Gracze mogą teraz przewozić broń stacjonarną za pomocą pojazdów, budować fortyfikacje i naprawiać zniszczone budowle, aby zapewnić sobie przewagę.Nieważne, czy ranni sojusznicy będą odciągani w bezpieczne miejsce, czy zestrzeliwać lecące granaty, poczują głębszą więź z otaczającym ich światem i mogą odnieść zwycięstwo mimo przewagi nieprzyjaciela. Dzięki wielu możliwościom wpływania na pole walki, nigdy już nie będzie ono takie jak wcześniej.

„Długo czekałem na powrót do tego, co zapoczątkowało serię Battlefield: do II wojny światowej. Jednak gdy wróciliśmy do samych początków serii, wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś nowego. Naszą wizją przy Battlefield V jest ukazanie nieznanych wcześniej wydarzeń” – mówi Oskar Gabrielson, wiceprezes i dyrektor naczelny DICE. „Skala oraz atmosfera są nieporównywalne z niczym, co zrobiliśmy do tej pory w serii Battlefield. Graczy czeka wspaniała zabawa”.

W nowych i klasycznych trybach wieloosobowych fani mogą poprowadzić własną kompanię żołnierzy w dynamicznych starciach, z których każde jest wyjątkowe. Umożliwia to graczom tworzenie i personalizację własnych żołnierzy, broni oraz pojazdów, a także ich rozwój dzięki postępom w grze, poczynając od wyglądu, aż po umiejętności. Uwielbiane przez fanów tryby, takie jak Podbój dla 64 osób, powracają, a kulminacją całego trybu wieloosobowego są Wielkie Operacje, będące częścią Teatrów Wojny. Te składające się z wielu map i trybów wydarzenia umożliwią graczom wzięcie udziału w historycznych bitwach.

Uznany tryb dla jednego gracza z Battlefield 1, Opowieści Wojenne, powraca w Battlefield V. Gracze wezmą udział w globalnym konflikcie, wcielając się w członków oddziałów walczących na różnych frontach II wojny światowej i poznają nieopowiedziane historie pełne dramatyzmu oraz momentów typowych dla serii Battlefield. Wraz z ruchem oporu zwiedzą śnieżną Norwegię i wylądują na północnoafrykańskiej pustyni. A to tylko początek!

Teatry Wojny to nowe podejście do wsparcia gry po premierze, dzięki któremu gracze wyruszą wraz ze swoją kompanią na niesamowite starcia toczone podczas II wojny światowej. Nie będzie żadnej Przepustki Premium, wszyscy gracze będą mieli dostęp do tych samych map i trybów, dzięki czemu społeczność Battlefield V pozostanie zjednoczona. Teatry Wojny będą wpływały na przeżycia graczy poprzez wydarzenia tematyczne i nowe sposoby rozgrywki, takie jak Wielkie Operacje, jednocześnie odblokowując najnowsze nagrody, broń i pojazdy, dzięki którym jeszcze bardziej będzie można spersonalizować swoją kompanię.

Gra Battlefield V będzie dostępna 19 października w pełnej polskiej wersji językowej. Osoby, które zamówią Edycję Specjalną Battlefield V, otrzymają 3 dni wcześniejszego dostępu i będą mogły rozpocząć grę od 16 października, a posiadacze subskrypcji EA Access i Origin Access uzyskają dostęp do przedpremierowych wersji próbnych już od 11 października. Gracze, którzy zamówią grę przed premierą, otrzymają dodatkowo wcześniejszy dostęp do otwartej bety oraz różnych dodatków w grze, takich jak: pakiet spadochroniarza do personalizacji wyglądu żołnierza, Zadania Specjalne do wykonania w grze oraz natychmiastowy dostęp do pięciu broni w Battlefield 1.

W oczekiwaniu na premierę Battlefield V wszyscy gracze mają teraz możliwość pobrania dodatkowej zawartości do Battlefield 1 i Battlefield 4 zupełnie za darmo. Do 29 czerwca gracze mogą pobrać i zatrzymać na zawsze dodatki: Battlefield 1 „W imię cara” oraz Battlefield 4 „Ostateczna rozgrywka”.

Zostaw komentarz

Na tapecie
A Plague Tale: Innocence