Call of Duty: WWII zaprezentowane. Pierwszy zwiastun i szczegóły

Zgodnie z obietnicą, wczoraj w godzinach wieczornych Activision w pełni zaprezentowało tegoroczną odsłonę Call of Duty, która zabierze nas z powrotem do czasów II wojny światowej. Zobaczcie pierwszy zwiastun gry, a także zapoznajcie się z pierwszymi szczegółami oraz komentarzami twórców.

Zanim jednak skupicie się na poniższej ścianie tekstu, informacja najważniejsza – Call of Duty: WWII ukaże się na rynku 3 listopada 2017 roku.

Seria Call of Duty powraca w wielkim stylu do największego konfliktu militarnego w dziejach świata, a także do własnych korzeni – akcja ponownie przeniesie się w czasy II wojny światowej. W piątek 3 listopada Call of Duty: WWII rzuci graczy w sam środek niesamowitej opowieści o braterstwie i zabierze ich w podróż po europejskim teatrze działań wojennych, gdzie wezmą udział w misjach kluczowych dla powodzenia działań aliantów.

Nową odsłonę Call of Duty charakteryzować będzie niespotykany dotąd realizm, przywiązanie do faktów historycznych i wyjątkowo intensywne doznania rodem ze srebrnego ekranu. Poza realistycznym ujęciem przebiegu walk rozgrywka wieloosobowa zaoferuje szereg nowych trybów zabawy i innowacji, a także mapy bazujące na prawdziwych, historycznych lokacjach; tryb kooperacji z nazistowskimi zombie przynosi z kolei wstrząsającą opowieść i szereg ekstremalnie silnych doznań. Stworzona przez Sledgehammer Games i wydawana przez Activision gra Call of Duty: WWII zapewnia niezwykłą rozgrywkę osadzoną w czasach II wojny światowej – po raz pierwszy na konsolach nowej generacji.

Ponad dwa i pół roku temu podjęliśmy decyzję o tym, że seria powinna wrócić do korzeni. Call of Duty: WWII powraca do nich w wielkim stylu – powiedział dyrektor generalny Activision, Eric Hirshberg. – Ekipa Sledgehammer Games przygotowała realistyczną i wiarygodną, a jednocześnie filmową grę opowiadającą o największej wojnie w dziejach świata, w której gracze będą świadkami zarówno epickich wydarzeń, jak i dramatycznych zmagań zwykłych ludzi. To gra, która wieloletnim fanom cyklu pozwoli poczuć klimat II wojny światowej tak jak jeszcze nigdy dotąd, a nowym pokoleniom graczy umożliwi zapoznanie się z tym historycznym konfliktem.
 
– Call of Duty: WWII to dla wszystkich w Sledgehammer Games przygoda niezwykle inspirująca i pełna pasji. Ekipa dała z siebie wszystko, by ukazać dynamikę i intensywność działań wojennych, a także bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy biorących udział w II wojnie światowej. Nasza kampania fabularna z bogatą narracją po brzegi wypełniona jest akcją, a innowacyjny tryb wieloosobowy pozwala graczom wejść w buty żołnierzy walczących o wolność w świecie, który bez nich wpadnie w szpony tyranów. Z kolei nasz tryb kooperacji to zupełnie nowa, oddzielna opowieść z nazistowskimi zombie w roli głównej. Jesteśmy pewni, że fani go pokochają – powiedział Michael Condrey, współzałożyciel i szef studia Sledgehammer Games.

Glen Schofield, drugi ze współzałożycieli i szefów Sledgehammer Games, dodał: – Historia, którą opowiadamy, jest zupełnie inna niż cokolwiek, z czym dotychczas się mierzyliśmy. To doprawdy niesamowita podróż zwykłych ludzi, podróż, która uczyniła z nich bohaterów. Chcemy oddać cześć temu wspaniałemu pokoleniu żołnierzy, w wiarygodny sposób opowiedzieć o wydarzeniach, które wpłynęły na losy świata, i oddać w ręce graczy najlepszą grę, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy.

Call of Duty: WWII to powrót do korzeni serii, filmowe doświadczenie opowiadające o niezwykłym bohaterstwie żołnierzy walczących ramię w ramię w wojnie, która odmieniła oblicze świata. Nowy, trzymający w napięciu tytuł z portfolio Activision przedstawia II wojnę światową w sposób uczciwy i wiarygodny, z perspektywy słynnej 1. Dywizji Piechoty. Gracze spotkają tu szereg zapadających w pamięć, zróżnicowanych postaci. Dzięki zapierającej dech w piersiach grafice i doskonałej oprawie dźwiękowej silniej niż kiedykolwiek poczują emocje towarzyszące desantowi w Normandii, przeprawie przez Francję w celu wyzwolenia Paryża czy dramatycznemu marszowi na Niemcy i na własnej skórze przekonają się, jak wyglądały najbardziej monumentalne bitwy wszech czasów.

Tryb wieloosobowy Call of Duty: WWII pozwala graczom wziąć udział w dynamicznych potyczkach z wykorzystaniem autentycznych rodzajów broni i wyposażenia z okresu II wojny światowej na najbardziej rozpoznawalnych polach bitew europejskiego teatru działań wojennych. Rozgrywka wieloosobowa to także zupełnie nowe ujęcie kwestii postaci gracza i tworzenia klas za sprawą wprowadzenia Dywizji; nowy, wzbogacony o narrację tryb gry „Wojna”; oraz Sztab, pojawiające się w Call of Duty po raz pierwszy miejsce przeznaczone dla społeczności, w którym gracze mogą się integrować i spędzać czas ze znajomymi. Niezwykłą grę o II wojnie światowej uzupełnia całkowicie nowy tryb kooperacji z udziałem nazistowskich zombie, posiadający odrębną i pełną zaskakujących zwrotów akcji historię i zapewniający graczom niezwykle silne doznania. Więcej informacji o trybie wieloosobowym i trybie kooperacji zostanie udostępnionych podczas tegorocznych targów E3.

Zamówienia przedpremierowe na grę Call of Duty: WWII złożone u sprzedawców biorących udział w akcji zapewniają dostęp do zamkniętej bety gry, która zostanie udostępniona bliżej premiery, w pierwszej kolejności na PlayStation 4. Gra Call of Duty: WWII jest dostępna w przedsprzedaży w edycjach podstawowej oraz Pro – zawierającej przepustkę sezonową, kolekcjonerski steelbook i inne.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Marvel's Avengers