E3 2016: Konami ujawnia Pro Evolution Soccer 2017

E3 2016: Konami ujawnia Pro Evolution Soccer 2017

Electronic Arts ujawniło ostatnimi czasy istotne informacje dotyczące tegorocznej edycji FIFY – chociażby fakt przenosin na nowy silnik oraz debiutujący w serii tryb fabularny – i Konami nie chce być gorsze, prezentując Pro Evolution Soccer 2017.

Poniżej zapoznacie się z informacją prasową przesłaną do nas przez polskiego dystrybutora gry, firmę cdp.pl:

W Pro Evoluton Soccer 2017 Konami połączy najmocniejsze strony poprzednich części serii z kluczowymi ulepszeniami, które zapewnią graczom niedościgniony poziom kontroli.

Myśl przewodnia twórców PES 2017 orbitowała wokół zasady „Control Reality” („Kontroluj rzeczywistość”) – dzięki nowym funkcjom sterowania i niebywale realistycznej grafice rozgrywka wkroczyła na zupełnie nowy poziom. Kluczowy element sukcesu PES, czyli radość ze wspólnej gry ze znajomymi, pozostał przy tym niezmieniony. W PES 2017 ponownie wykorzystano wiodący w branży silnik Fox Engine, który pozwoli dopracować takie aspekty jak kontrola nad piłką, system wykonywania i otrzymywania podań oraz przeciwnicy SI dostosowujący taktykę do zagrywek użytkownika, by jeszcze bardziej zwiększyć realizm gry.

Poprzednie odsłony serii PES wykorzystywały już rewolucyjne rozwiązania Konami – Team ID i Player ID – pozwalające w realistyczny sposób odwzorować ruch i grę prawdziwych zawodników i całych drużyn. W PES 2017 rozszerzono dotychczasowe możliwości o system „Real Touch” („Realistyczna kontrola piłki”). Mechanizm ten pozwala określić naturalny sposób przyjęcia piłki przez zawodnika w oparciu o tor jej lotu i siłę podania oraz zdolności przyjmującego. Nowy system „Precise Pass” („Precyzyjne podanie”) jeszcze bardziej podkreśla wagę nowej fizyki piłki w mechanice gry – gracze wykonują podania w oparciu o ruchy i pozycje innych piłkarzy, aby osiągnąć jak największą precyzję.

W grze powrócą również tryby „Master League” i „myClub” oraz nowe funkcje będące odpowiedzią na prośby społeczności fanów PES. Chodzi m.in. o gruntowne zmiany w mechanice gry bramkarzy, którzy będą teraz mogli wykonywać serie obron, lepiej kontrolować pole karne i precyzyjniej się ustawiać. Ujawniono również system „Adaptive AI” („Responsywne SI”), który rozpoznaje powtarzające się wzorce zachowań gracza i dobiera do nich optymalne reakcje, takie jak wzmocnione krycie kluczowych zawodników oraz przerywanie szerokich zagrywek i wymian podań. Nie zabraknie też udoskonaleń taktycznych, takich jak system „Total Team Control” („Całkowita kontrola nad drużyną”), nowa mechanika rzutów rożnych oraz zaawansowane ustawienia strategii zawodników.

Oprócz nowych elementów rozgrywki gra oferuje olśniewającą, niebywale szczegółową grafikę. W PES 2017 wdrożono setki nowych animacji, dzięki czemu podania i wybicia piłki z pola obrony prezentują się wyjątkowo płynnie, a zderzeniom i przepychankom zawodników towarzyszy niezwykły realizm. W grze pojawi się też jeszcze więcej sławnych piłkarzy. Do perfekcji doprowadzono modele i zachowanie zawodników, których cechują teraz nie tylko wyjątkowe podobieństwo do pierwowzorów, ale również charakterystyczne dla poszczególnych piłkarzy sposoby biegania i inne indywidualne cechy. Zadbano też o detale, które dodatkowo poprawiają realizm gry, takie jak obłoczki pary z ust zawodników podczas gry w chłodnych warunkach, drżenie uderzanych piłką słupków bramki oraz nowe efekty świetlne i stadionowe.

PES 2017 udowadnia, że popularna seria pozostaje w szczytowej formie. Wspaniała grafika, dopracowane animacje, poprawiona praca sędziów oraz nowe taktyczne zagrywki podczas normalnej gry i rzutów sprawiają, że PES 2017 wyznacza nowy standard wśród symulatorów piłki nożnej.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Marvel's Avengers