EA rozstaje się z FIFĄ. Od przyszłego roku zagramy w EA Sports FC

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, jakoby Electronic Arts nie dogadywało się – przede wszystkim w kwestiach finansowych – z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (czyli właśnie FIFĄ). I okazuje się, że sporo było tu ziaren prawdy, bo wydawca poinformował właśnie, że w przyszłym roku nie zagramy już w FIFĘ 24, a EA Sports FC.

Nie martwcie się jednak – zmiana nazwy nie oznacza, że to co znamy nie powróci. Cały czas biegać będziemy w koszulkach Realu Madryt czy Barcelony, postrzelamy bramki Lewandowskim czy przetasujemy karty w trybie Ultimate Team. Elektronicy zadbali o licencje na ponad 19 000 zawodników, ponad 700 drużyn, ponad 100 stadionów i 30 lig, a katalog będzie się stale rozszerzał.

Więcej dowiemy się w lipcu przyszłego roku. Ten rok jest więc ostatnim rokiem, kiedy zagramy w FIFĘ, potem umawiać się będziemy z kumplami na meczyk w EA FC.

Nowa era rozpocznie się w lipcu 2023 – ale zanim to się stanie, w tym roku EA SPORTS dostarczy najlepszą grę w historii serii FIFA.

Do wszystkich fanów piłki nożnej,

Pragę rozpocząć od podziękowania tej wspaniałej społeczności ponad 150 milionów fanów za pomoc w budowaniu największej piłkarskiej platformy rozrywkowej – EA SPORTS™ FIFA.

Po niemal 30 latach tworzenia przełomowych gier piłkarskich, wkrótce zaczniemy nową, ekscytującą erę!

W przyszłym roku to EA SPORTS FC stanie się przyszłością futbolu od EA SPORTS. Wraz z ponad 300 licencjonowanymi partnerami ze świata piłki nożnej jesteśmy gotowi, aby wynieść wirtualną rozgrywkę na nowy poziom, w imieniu wszystkich fanów tego sportu na całym świecie.

(…)

EA SPORTS FC pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko… ale najpierw dostarczymy wam najlepszą grę z serii z naszym obecnym partnerem, FIFA. Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, aby wspólnie z wami budować przyszłość światowego futbolu i z radością zdradzimy więcej informacji o EA SPORTS FC w lecie 2023. Przyszłość tego sportu jest ogromna i jasna, a społeczność fanów piłki nożnej liczna w każdym z zakątków świata. Piłka nożna jest częścią EA SPORTS przez niemal trzydzieści lat, a dziś zapewniamy, że pozostanie nią także przez kolejne dekady.

Istniejemy, aby tworzyć przyszłość społeczności fanów futbolu. Czy jest on wirtualny czy rzeczywisty, cyfrowy czy fizyczny, w końcu to wszystko to piłka nożna. Dziękujemy za Wasze nieustanne wsparcie.

Zostaw komentarz