Far Cry 5 i Montana w pełnej krasie. Nie zmierzymy się jednak z kowbojami, a z religijną sektą, ale dopiero w 2018 roku

Far Cry 5 i Montana w pełnej krasie. Nie zmierzymy się jednak z kowbojami, a z religijną sektą, ale dopiero w 2018 roku

Przecieki, które dotyczyły nowej odsłony serii Far Cry, mówiły o tym, że przeniesiemy się na Dziki Zachód, do amerykańskiego stanu Montana. Ta informacja potwierdziła się połowicznie. Rzeczywiście przeniesiemy się do Montany, ale nie dzikiej, a opanowanej przez fanatyczną, religijną sektę, z której przywódcą przyjdzie nam się zmierzyć w bezpośrednim starciu. Poznajcie Far Cry 5 i obejrzyjcie pierwszy zwiastun produkcji.

W najnowszej odsłonie serii wcielimy się w młodego szeryfa, który przybywa do Hope County, fikcyjnego hrabstwa w Montanie, aby okiełznać Josepha Seeda, guru religijnej sekty nazywającej siebie Bramami Edenu. To tyle ode mnie, więcej informacji dowiecie się z informacji opublikowanej przez Ubisotf, wydawcy gry, a także z opublikowanych klipów, w tym zwiastuna. Premiera Far Cry 5 została zaplanowana dopiero na przyszły rok, na 27 lutego:

Witaj w Hope County w stanie Montana. To sielankowe miejsce jest domem ludzi miłujących wolność, ale i kolebką fanatycznego kultu znanego pod nazwą Bramy Edenu. Pod wodzą charyzmatycznego poroka Josepha Seeda i jego oddanego rodzeństwa kult po cichu przeniknął do każdego aspektu życia tutejszych ludzi. Twoje przybycie zmusza Bramy Edenu do brutalnego przejęcia kontroli nad całym regionem, Musisz więc powstać i wzniecić płomień oporu, by oswobodzić społeczność.

Swobodnie przemierzaj ziemie, rzeki i przestworza Hope County, mając do dyspozycji największy wachlarz broni i pojazdów w historii gier z serii Far Cry. Jesteś główną postacią opowieści toczącej się w niesamowitym świecie stawiającym opór na każdym kroku, a miejsca, które odwiedzisz, i mieszkańcy, z którymi postanowisz się sprzymierzyć, ukształtują ją w sposób, który niejednokrotnie Cię zaskoczy.

Wznieć płomień oporu przeciwko fanatycznemu kultowi

Przebywając samotnie na wrogim terenie, znajdź siłę w otaczającej Cię społeczności i stań na czele ruchu oporu przeciwko kultowi, który chce przejąć Hope County w stanie Montana:

 • rekrutuj spluwy do wynajęcia spośród licznej grupy postaci. Korzystaj z umiejętności maksymalnie 3 sojuszników jednocześnie, by przeszkodzić w realizacji Projektu Bram Edenu,
 • dowódź kłami do wynajęcia, czyli zwierzętami, które możesz kontrolować, by sprawdziły się w każdym stylu gry,
 • połącz siły z przyjacielem do wynajęcia, by obalić kult w trybie współpracy dla dwóch graczy, który obejmuje całą kampanię.

Wytycz własną ścieżkę

Możesz udać się w dowolną stronę – to Ty decydujesz, kiedy, gdzie i jak:

 • z chwilą, kiedy znajdziesz się w Hope County, możesz brać udział w wydarzeniach w dowolnej, wybranej przez siebie kolejności,
 • ogromna grupa niezapomnianych postaci, które kształtują Twoją historię, kiedy Ty prowadzisz krucjatę przeciwko kultowi,
 • po raz pierwszy w grze z serii Far Cry to Ty jesteś głównym bohaterem – stwórz swojego awatara i dowolnie dostosuj swoją postać.

Świat, który ewoluuje

Graj w swoim stylu w dynamicznym otwartym świecie, który dostosowuje się do Twoich wyborów i na nie reaguje:

 • podnoś poziom oporu na liczniku, żeby świat zmieniał się w znaczący sposób,
 • zakłócaj przygotowania kultu do Dnia Sądu, by wyzywać heroldów na ostateczne starcia w otwartym świecie,
 • twoje wybory wpływają na świat, a z chaosu wyłaniają się nowe możliwości w grze.

Dynamiczne zabawki

 • przemierzaj okolicę w legendarnych amerykańskich pojazdach – od samochodów muscle cars po ciężarówki, od quadów po traktory,
 • siądź za sterami samolotu, by brać udział w niesamowitych walkach powietrznych lub bombardowaniach,
 • odkryj bogactwa naturalne Montany – poluj, łów ryby i eksploruj każdy kawałek ziemi.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Marvel's Avengers