Druga część remake’u Final Fantasy VII pokazana! Na PS5 i PS4 zmierza też odświeżony prequel

Druga część remake’u Final Fantasy VII pokazana! Na PS5 i PS4 zmierza też odświeżony prequel

Fani serii Final Fantasy z pewnością bardzo ucieszą się na wieść, że Square Enix w końcu przerwało milczenie i pokazało pierwsze fragmenty rozgrywki z drugiej części remake'u Final Fantasy. Drugiej - i jak się okazuje - wcale nie ostatniej, bo Japończycy planują trylogię! Sequel ochrzczony zostało jako "Final Fantasy VII Rebirth" i ma ukazać się kolejnej zimy - a więc pod koniec 2023 lub na początku 2024 - wyłącznie na PS5.8

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.