Nawiedzony sklep w Hogsmeade. Ekskluzywna misja w Dziedzictwie Hogwartu dla konsol PlayStation

Nawiedzony sklep w Hogsmeade. Ekskluzywna misja w Dziedzictwie Hogwartu dla konsol PlayStation

Sandboksowa przygoda w uniwersum Harry'ego Pottera, osadzona fabularnie na długo przed wydarzeniami znanymi z książek J. K. Rowling (pod koniec XIX wieku), ukaże się już niedługo, bo na początku 2023 roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w grę warto będzie zagrać na konsolach PlayStation - posiadacze konsol Sony otrzymają bowiem ekskluzywną misję, która będzie miała miejsce w nawiedzonej piwnicy sklepu Madam Mason w miasteczku Hogsmeade.

Magia na gamescomie! Nowy zwiastun Hogwarts Legacy

Magia na gamescomie! Nowy zwiastun Hogwarts Legacy

Choć najnowsza produkcja, osadzona w świecie wykreowanym przez J. K. Rowling, zaliczyła delikatny poślizg i ukaże się dopiero w przyszłym roku, na rozpoczynających się targach gamescom nie zabrakło magii. Studio Avalanche pokazało bowiem nowy zwiastun Dziedzictwa Hogwartu, z którego wynika, że w grze nie zabraknie czarnej magii i napędzanych nią potworów.

Dodatkowe wrażenia w Hogwarcie dzięki PS5

Dodatkowe wrażenia w Hogwarcie dzięki PS5

Przygodę w XIX-wiecznym Hogwarcie przeżyjemy jeszcze w tym roku. I wygląda na to, że najlepiej będzie przechadzać się po Szkole Magii i Czarodziejstwa na PS5, a to za sprawą pada, który zapewni dodatkowe wrażenia, przede wszystkim w trakcie rzucania zaklęć, których wachlarz w nadchodzącej grze Avalanche Software będzie dość szeroki. Zobaczcie czym wyróżniać się będzie Dziedzictwo Hogwartu na najnowszej konsoli Sony.

Jeszcze więcej magii. Warner Bros. ujawnia Dziedzictwo Hogwartu, nową grę z uniwersum Harry’ego Pottera

Jeszcze więcej magii. Warner Bros. ujawnia Dziedzictwo Hogwartu, nową grę z uniwersum Harry’ego Pottera

Fani Harry'ego Pottera, radujcie się! Na PlayStation 5 Showcase pokazano pierwszy zwiastun nowej gry z magicznego uniwersum stworzonego przez J. K. Rowling. Dziedzictwo HogwartuD będzie grą RPG, w której wcielimy się ucznia z jednego z czterech domów (sami wybierzemy, z którego) i zmierzymy się z niebezpieczeństwami czyhającymi na nas w Hogwarcie. W Hogwarcie trochę innym, jaki znamy z książek o Harrym Potterze, bo akcja gry dziać się będzie pod koniec XIX wieku, co oznacza, że spotkamy całkiem nowe postacie. Magii jednak na pewno nie zabraknie.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.

The Quarry

The Quarry

Brytyjskie studio Supermassive Games od kilku lat ma swój ulubiony gatunek gier - interaktywne, filmowe przygodówki-horrory. Deweloper swoją popularność zdobył dzięki ekskluzywnemu dla PS4 Until Dawn, gdzie swoimi decyzjami pomagaliśmy grupie nastolatków przetrwać - zgodnie z tytułem - do świtu. Recenzowany tutaj The Quarry powtarza ten schemat - jednak czy potwórzy też sukces tytułu z 2015 roku?