Recenzja „Elden Ring”

Elden Ring

Na nową grę od From Software czekać nam było dane równo trzy lata, jednakże najnowszy tytuł od japońskiego studia wynagradza nam ten czas z nawiązką. Wydany przed chwilą Elden Ring łączy w sobie wszystko, co najlepsze soulsy miały do zaoferowania do tej pory - poczynając od Demon's Souls, a na Sekiro kończąc - a do tego dorzuca całkowitą nowość: otwarty, różnorodny i niebezpieczny świat. Zapraszam na wyprawę do Ziem Pomiędzy!

Pierwszy dodatek do Elden Ring dostępny. Walki w Koloseach

Pierwszy dodatek do Elden Ring dostępny. Walki w Koloseach

Dziś pojawił się pierwszy dodatek do Elden Ring, który powinien zainteresować wszystkich zwolenników toczenia starć z innymi graczami. From Software otworzyło bowiem trzy Kolosea - w Pogrobnie, Caelid oraz Leyndell, gdzie zawalczymy w kilku trybach, także w trzyosobowych drużynach.

Od dziś zwiedzamy otwarty świat Elden Ring. Premiera gry od From Software

Od dziś zwiedzamy otwarty świat Elden Ring. Premiera gry od From Software

Dzisiaj debiutuje Elden Ring, nowa, wymagająca gra od From Software, którą tym razem zaprojektowali wespół z G. R. R. Martinem. Cechą wyróżniającą Elden Ring spośród poprzednich soulsowych pozycji jest z pewnością konstrukcja świata, który tym razem będzie całkowicie otwarty. Nie zmieni się z kolei jedno - wymagająca rozgrywka i dający w kość bossowie. Zobaczcie premierowy zwiastun produkcji.

Elden Ring na fabularnym zwiastunie

Elden Ring na fabularnym zwiastunie

Choć chyba wszyscy wiemy, że w grach od From Software fabuła prezentowana jest w specyficzny sposób, dość lakonicznie, nie oznacza to jednocześnie, że historia w "soulsach" jest prosta, wręcz przeciwnie - zawiera głębie, którą stopniowo odkrywamy. Nie inaczej będzie w nadchodzącym Elden Ring, co udowadnia nam najnowszy zwiastun, i to wzbogacony o polską lektorkę!

Elden Ring na długiej rozgrywce

Elden Ring na długiej rozgrywce

Elden Ring, nowa gra od studia From Software, zbliża się wielkimi krokami, a już niedługo rozpoczną się testy produkcji. Zanim jednak osobiście zacznie poszukiwać Wielkich Run w zaprojektowanym przy współpracy z Georgem R. R. Martinem świecie, zerknąć możecie na 20-minutowy fragment rozgrywki udostępniony przez twórców. Choć produkcja będzie posiadać bardziej otwarty świat niż wcześniejsze produkcje studia (Dark Souls, Bloodborne), zdecydowanie czuć "soulsowy" klimat.

Elden Ring zaliczy drobne opóźnienie, ale From Software pozwoli przetestować grę

Elden Ring zaliczy drobne opóźnienie, ale From Software pozwoli przetestować grę

Elden Ring, nowa produkcja od From Software, nie ukaże się w styczniu, a miesiąc później, 25 lutego. Jednak na pocieszenie, już w listopadzie, będziemy mieli okazję przetestować produkcję, przede wszystkim pod względem wydolności serwerów. Oczywiście, nie jest to nic nowego, bo podobne testy odbywały się także przed premierą poprzednich "soulsowych" gier studia, jednak tym razem będziemy mieć do czynienia z o wiele bardziej otwartym światem niż wcześniej.

Elden Ring w ruchu! Rozgrywka z nowej gry From Software

Elden Ring w ruchu! Rozgrywka z nowej gry From Software

Długo From Software ukrywało przez nami jak rzeczywiście Elden Ring będzie wyglądać, ale w końcu mamy okazję to sprawdzić. Deweloper bowiem opublikował pierwszy klip z rozgrywką i już na pierwszy rzut oka widać, że gra będzie takimi soulsami z otwartym światem - dostaniemy konia, ale nadal toczyć będziemy emocjonujące starcia dużymi szefami.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Przygody Kratosa na mroźnej północy początkowo miały być trylogią, tak samo jak przygody tego popularnego bohatera w starożytnej Grecji. Twórcy z Santa Monica zmienili jednak zdanie i ostatecznie opowieść o nordyckich wojażach Boga Wojny składać się będzie z dwóch odsłon - recenzowany Ragnarök jest drugą, a więc i ostatnią, częścią. Autorzy widocznie uznali, że nie chcą za bardzo rozwlekać historii, a tym samym zapewnić graczom ciągłą, dynamiczną akcję i kalejdoskop wrażeń oraz emocji - czyli istny... ragnarök!

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Na tapecie
God of War Ragnarök