Walka o Valistheę. Fabularny zwiastun Final Fantasy XVI

Walka o Valistheę. Fabularny zwiastun Final Fantasy XVI

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowej, pełnoprawnej odsłony serii Final Fantasy, ale z pewnością gra jest bliżej swojego debiutu, niż dalej. W każdym razie, Square Enix opublikowało właśnie nowy zwiastun produkcji, z którego dowiemy się nieco więcej o scenariuszu - konkretnie, o walce zwaśnionych frakcji o panowanie nad krainą Valisthea, która swą potęgę zawdzięcza kryształom.

Final Fantasy XVI z nowym zwiastunem. Premiera latem 2023 roku

Final Fantasy XVI z nowym zwiastunem. Premiera latem 2023 roku

Square Enix, na czerwcowym State of Play, pokazało nowy zwiastun Final Fantasy XVI. Oprócz efektownych starć, chyba ważniejsze jest to, że poznaliśmy przybliżoną datę premiery tytułu - gra ma zadebiutować latem 2023 roku, wyłącznie na PS5.

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.