W 2024 roku powrócimy na kontynent Gacane. Greedfall 2 zapowiedziane

W 2024 roku powrócimy na kontynent Gacane. Greedfall 2 zapowiedziane

W 2019 roku postawiliśmy pierwszy krok na przynależnej do kontynentu Gacane wyspie Teer Fradee, gdzie szukaliśmy leku na tajemniczą zarazę. W 2024 roku przyjdzie nam postawić drugi krok, bo studio Spider zapowiedziało sequel RPG-a, a w zasadzie prequel, bo akcja zostanie osadzona trzy lata wstecz w stosunku do pierwowzoru. Świat gry będzie ten sam, ale tym razem wcielimy się w rdzennego mieszkańca wyspy, a nie w kolonizatora.

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.