Nowe opowieści z Borderlands. Gearbox kontynuuje przygodę zapoczątkowaną przez Telltale

Nowe opowieści z Borderlands. Gearbox kontynuuje przygodę zapoczątkowaną przez Telltale

Studio Telltale Games mierzyło się ze swoimi problemami i choć obecnie jako tako stanęło na nogi to ich ostatnia gra ukazała się cztery lata temu, w 2018 roku. Jeszcze wcześniej, bo w 2014, graliśmy w epizodyczne Tales from the Borderlands, czyli przygodówkę w świecie Borderlandsów, kreskówkowych FPS-ów od Gearbox Software. Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie ujawniono tytuł o nazwie "New Tales from the Borderlands", czyli całkowicie nową przygodę, także podzieloną na odcinki i z równie trudnymi, moralnymi wyborami. Deweloperem nie jest jednak już Telltale, a Gearbox właśnie, czyli twórcy całego uniwersum.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.

The Quarry

The Quarry

Brytyjskie studio Supermassive Games od kilku lat ma swój ulubiony gatunek gier - interaktywne, filmowe przygodówki-horrory. Deweloper swoją popularność zdobył dzięki ekskluzywnemu dla PS4 Until Dawn, gdzie swoimi decyzjami pomagaliśmy grupie nastolatków przetrwać - zgodnie z tytułem - do świtu. Recenzowany tutaj The Quarry powtarza ten schemat - jednak czy potwórzy też sukces tytułu z 2015 roku?