Nowe opowieści z Borderlands. Gearbox kontynuuje przygodę zapoczątkowaną przez Telltale

Nowe opowieści z Borderlands. Gearbox kontynuuje przygodę zapoczątkowaną przez Telltale

Studio Telltale Games mierzyło się ze swoimi problemami i choć obecnie jako tako stanęło na nogi to ich ostatnia gra ukazała się cztery lata temu, w 2018 roku. Jeszcze wcześniej, bo w 2014, graliśmy w epizodyczne Tales from the Borderlands, czyli przygodówkę w świecie Borderlandsów, kreskówkowych FPS-ów od Gearbox Software. Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie ujawniono tytuł o nazwie "New Tales from the Borderlands", czyli całkowicie nową przygodę, także podzieloną na odcinki i z równie trudnymi, moralnymi wyborami. Deweloperem nie jest jednak już Telltale, a Gearbox właśnie, czyli twórcy całego uniwersum.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarök

Przygody Kratosa na mroźnej północy początkowo miały być trylogią, tak samo jak przygody tego popularnego bohatera w starożytnej Grecji. Twórcy z Santa Monica zmienili jednak zdanie i ostatecznie opowieść o nordyckich wojażach Boga Wojny składać się będzie z dwóch odsłon - recenzowany Ragnarök jest drugą, a więc i ostatnią, częścią. Autorzy widocznie uznali, że nie chcą za bardzo rozwlekać historii, a tym samym zapewnić graczom ciągłą, dynamiczną akcję i kalejdoskop wrażeń oraz emocji - czyli istny... ragnarök!

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Na tapecie
God of War Ragnarök