Ghost of Tsushima 2? Nie, to Rise of the Ronin

Ghost of Tsushima 2? Nie, to Rise of the Ronin

Wrześniowe State of Play przyniosło zapowiedź kolejnej produkcji osadzonej w klimatach feudalnej Japonii. Nie będzie to jednak wyczekiwany sequel Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch, a całkowicie nowa marka od Team Ninja - Rise of the Ronin. Przedstawi ona losy ronina, czyli bezpańskiego samuraja, podczas schyłku okresu Edo, kiedy Kraj Kwitnącej Wiśni przeobrażał się, odczuwalny był coraz większy wpływ Zachodu, a w kraju toczyły się wojny domowe. Tytuł zaoferuje widok trzecioosobowy, otwarty świat i elementy RPG.

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.