Konami wskrzesza Silent Hill. W drodze remake „dwójki” oraz dwa nowe projekty

Konami wskrzesza Silent Hill. W drodze remake „dwójki” oraz dwa nowe projekty

Konami potwierdziło hulające w ostatnim czasie po internecie plotki i ogłosiło, że za jakiś czas zagramy w remake Silent Hill 2, do tego tworzony przez krakowskie studio Bloober Team. Na razie dokładnie nie wiadomo, kiedy ponownie wcielimy się w Jamesa Sunderlanda, ale potwierdzono, że tytuł będzie ekskluziwem dla PS5 przez rok od premiery. Ponadto, Konami przygotowuje dwa inne projekty osadzone w uniwersum przerażającego miasteczka.

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.