[AKTUALIZACJA] W tym roku ponownie zagramy w The Last of Us. Sony szykuje… remake pierwszej części!

[AKTUALIZACJA] W tym roku ponownie zagramy w The Last of Us. Sony szykuje… remake pierwszej części!

Choć rok 2013 nie wydaje aż tak odległy, to mimo wszystko trudno uwierzyć, że Joela i Ellie poznaliśmy już dziewięć lat temu. I choć już wtedy - na PS3 - gra prezentowała się świetnie, Sony rok później zdecydowało się na wydanie remastera na PS4. Jak się jednak okazuje, genezę znajomości tych dwojga bohaterów poznamy raz jeszcze, na PS5, w pełnoprawnym remake'u! A przecież zaraz obejrzymy jeszcze serial szykowany przez HBO...

The Last Oricru

The Last Oricru

Można powiedzieć, że gatunek tzw. "soulslike'ów" stał się modny. Deweloperzy z całego świata przygotowują swoje tytuły, starając się dorównać pierwowzorowi od From Software. Tym razem przyszedł czas na naszych sąsiadów, czeskie studio GoldKnights, które zabiera nas w kosmiczno-średniowieczną podróż na planetę Wardenia. Przeprawa oczywiście nie jest łatwa, szczególnie, że bohater uwikłany zostaje w odwieczny konflikt dwóch zwalczających się frakcji.

Stray

Stray

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem? A czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być kotem zagubionym w futurystycznej metropolii, w której ludzie zastąpieni zostali robotami? Możecie przestać rozmyślać na ten temat, gdyż studio Blue Twelve spieszy z odpowiedzią! A tą odpowiedzią jest właśnie Stray, urocza przygodówka, w której wcielamy się rudego sierściucha, który – wykorzystując swoje kocie właściwości – szuka drogi na zewnątrz. Ucieczki ze świata, jaki nie chcemy, by kiedykolwiek nastał.