Już nie DualShock, a DualSense. Sony ujawnia pada do PlayStation 5

Kiedy spodziewaliśmy się, że PlayStation 5 zostanie zaprezentowane 18 marca, podczas prezentacji Marka Cerny’ego, tak się nie stało – wtedy poznaliśmy wyłącznie pełną specyfikację nadchodzącej konsoli. Co się jednak odwlecze… Dzisiaj wieczorem, dość niespodziewanie, na blogu PlayStation opublikowano dwie grafiki przedstawiające pada, którym będziemy ogrywać gry na PS5. Pożegnajcie DualShocka, poznajcie DualSense!

Zmiana nazwy nie oznacza jednak, że całkowicie zmieni się znana od w zasadzie czterech generacji konstrukcja pada. Cały czas będziemy mieli do czynienia z gałkami analogowymi umiejscowionymi na tej samej osi czy z charakterystycznymi przyciskami z symbolami figur geometrycznych. To co natomiast będzie nowego to:

DualSense ma również cechować się bardziej żywotnym akumulatorem i, jak już z pewnością zauważyliście, odmienionym, nieco futurystycznym i dwukolorowym wyglądem. Czyżby sama konsola również miała być biało-czarna? O tym przekonamy się już niedługo, najpóźniej przed tegorocznym okresem świątecznym, kiedy PlayStation 5 ma pojawić się na półkach sklepowych.

Oto zaś DualSense w pełnej okazałości:

Zostaw komentarz

Na tapecie
Final Fantasy VII Remake