Kolejny wampir wyrusza na łowy. Premierowy zwiastun Vampyr

Dzisiaj debiutuje Vampyr, najnowsza gra francuskiego studia DONTNOD. Produkcja jest znacznie mniej kolorowa niż Life is Strange, wcielamy się bowiem w żyjącego na początku XX wieku lekarza, który na skutek pechowego zbiegu okoliczności staje się żądnym krwi wampirem. Początkowo stara się z tą żądzą walczyć, ale z czasem jest mu coraz trudniej… Zobaczcie zwiastun premierowy tytułu.

Długo wyczekiwany Vampyr właśnie pojawił się na półkach. Pokieruj świeżo przemienionym i przeklętym Dr Jonathanem Reidem i znajdź swoje miejsce w powojennym Londynie, zamieszkałym przez różne mroczne gatunki.

W Vampyrze wcielasz się w postać Dr Jonathana Reida, znanego chirurga I specjalistę od transfuzji krwi, który właśnie został przeklęty I zamienił się w wampira, po powrocie z Wielkiej Wojny do Londynu. Jako racjonalista, człowiek nauki, znalazłeś się w samym środku, mrocznego i tajemniczego świata, ukrytego przed resztą społeczeństwa. Czy zdołasz je uratować przed przeklętymi stworzeniami? Do którego z tych światów należysz?

Ekosystem społeczeństwa Londynu i będzie niezwykle skomplikowany i powiązany. Każdy ruch, jak efekt motyla, będzie miał swoje konsekwencje. Będziesz mógł zabić lub oszczędzić każdego z mieszkańców Londynu, używając ich krwi by ulepszać swoje nowe, nadprzyrodzone moce. Jako doktor, będziesz mógł leczyć niektórych z mieszkańców. Leczenie podnosi poziom higieny i zdrowia mieszkańców, co z drugiej strony wpływa na jakość i pożywność krwi! Pamiętaj, że każda twoja decyzja będzie miała konsekwencje.

Wyważona, ogólna kondycja społeczności będzie kluczowa, by poszczególne dzielnice nie zostały utracone i nie popadły w całkowity mrok. Każda z czterech dzielnic będzie rządziła się swoimi prawami, a ilość śmierci i pogarszające się zdrowie mieszkańców, z pewnością zachwieją porządkiem w okolicy. Pogrążające się w bezprawiu, inflacji i degrengoladzie ulice nie będą przyjaznym miejscem dla nikogo, nawet dla wampira.
Twórcy z DONTNOD nie tylko unaocznią graczom konflikt wewnętrzny doktora Reida, stanowiący dla niego udrękę, lecz także pozwolą im decydować o tym, kogo poświęcić, a kogo oszczędzić. Żadna śmierć nie pozostanie bez echa i tylko do przemierzającego niszczejący Londyn gracza będzie należało zadanie utrzymania równowagi pomiędzy chęcią zaspokojenia głodu a potrzebą rozwoju.

By przetrwać w starciu z wrogo nastawionymi bytami szwendającymi się po ulicach – łowcami wampirów, nieżywymi Skalami i innymi monstrami – musisz wybrać, którymi cywilami będziesz się żywić, by nabierać siły i rozwijać swoje i wampirze umiejętności. Użyj swoich nieświętych mocy, by manipulować i zagłębiać się w życie tych, którzy Cię otaczają – ale bądź przygotowany na życie z konsekwencjami swoich czynów. Sieć obywateli powiązanych zależnościami i relacjami zareaguje na twoje decyzje. Śmierć jednego z nich może zaowocować upadkiem całej okolicy. Twoje czyny mogą uratować Londyn… lub go pogrążyć.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas