Konami wskrzesza Silent Hill. W drodze remake „dwójki” oraz dwa nowe projekty

Konami potwierdziło hulające w ostatnim czasie po internecie plotki i ogłosiło, że za jakiś czas zagramy w remake Silent Hill 2, do tego tworzony przez krakowskie studio Bloober Team. Na razie dokładnie nie wiadomo, kiedy ponownie wcielimy się w Jamesa Sunderlanda, ale potwierdzono, że tytuł będzie ekskluziwem dla PS5 przez rok od premiery. Ponadto, Konami przygotowuje dwa inne projekty osadzone w uniwersum przerażającego miasteczka.

Będą nimi: Silent Hill f, którego akcja dziać się będzie w latach 60. XX wieku w Japonii (deweloper – studio Neobards Entertainment) oraz Silent Hill Townfall, o którym w zasadzie nie wiadomo nic więcej ponadto to, że jest tworzone przez szwedzkie studio NoCode i ma być nieco mniejszą produkcją. Tak naprawdę, nie ma potwierdzenia, że którakolwiek z tych produkcji ukaże się na konsolach PlayStation, ale jest na to spora szansa.

Wracając jednak do remake’u, wiadomo, że zmieni się nieco ustawienie kamery – akcję obserwować będzie zza pleców bohatera, co oznacza, że niektóre sceny zostaną całkowicie przebudowane i otrzymamy nowy system walki. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5, a priorytetem dla polskich deweloperów jest zachowanie ducha oryginału.

Zwiastuny wszystkich trzech produkcji zobaczycie poniżej:

Silent Hill 2

Silent Hill f

Silent Hill Townfall

Zostaw komentarz