Max Payne 1 i 2 otrzymają remake

Max Payne 1 i 2 otrzymają remake

Studio Remedy Entertainment ogłosiło dzisiaj, że pracuje nad nowymi wersjami pierwszej i drugiej części serii Max Payne! Obie gry zostaną wydane przez Rockstar Games.

Nowe Max Payne oraz Max Payne 2: The Fall of Max Payne powstają na autorskim silniku Remedy, Northlight – tym samym, na którym działa Control i będzie działać Alan Wake 2. Docelowymi platformami będą konsole PS5 oraz Xbox Series X|S, a także komputery PC.

Byliśmy podekscytowani kiedy nasi starzy przyjaciele z Remedy zaproponowali nam przygotowanie nowych wersji oryginalnych gier Max Payne.

Od lat jesteśmy wielkimi fanami twórczości Remedy i nie możemy się doczekać aż zagramy w te nowe gry.

— Sam Houser, Rockstar

W ramach umowy między studiami, Remedy bierze na siebie produkcję, a Rockstar zapewnia jej finansowanie. Budżet ma nie odstawać od innych projektów AAA fińskiego developera.

Max Payne zawsze zajmował szczególne miejsce w naszych sercach, tutaj w Remedy, i wiemy że miliony fanów na całym świecie czują tak samo.

Jesteśmy ogromnie podekscytowani ponowną możliwością pracy z naszymi partnerami z Rockstar Games oraz szansą na oddanie raz jeszcze i w nowy sposób historii, akcji i atmosfery oryginalnych gier z serii Max Payne w ręce graczy.

— Tero Virtala, Remedy

Projekt znajduje się aktualnie w fazie koncepcyjnej, więc na premierę będziemy musieli zaczekać prawdopodobnie jeszcze kilka lat.

Zostaw komentarz