Nowe PlayStation Plus jest już dostępne w Polsce. Ponad 800 gier czeka do ogrania

To właśnie od dzisiaj możemy rozszerzyć nasz abonament PlayStation Plus o nowe pakiety – Extra i Premium. Ten pierwszy oferuje dostęp do ponad 400 tytułów, w tym hitów, zaś Premium dorzuca do tego kolejne 400 klasyków, wersje demonstracyjne i granie w chmurze. Oczywiście, cały czas dostępny jest podstawowy abonament – Essential – który oferuje to, co do tej pory, czyli m. in. granie online i co miesięczne gry do pobrania. Chyba nie muszę pisać, że dotychczasowe korzyści dostępne są także w ramach wyższych pakietów.

Essential kosztuje: 37 zł za miesiąc, 100 zł za kwartał i 240 zł za rok; Extra – 58 zł, 165 zł, 400 zł; Premium – 70 zł, 200 zł, 480 zł. Jeśli w tym momencie posiadacie Plusa aktywnego jeszcze jakiś czas, nie ma problemu, aby wykupić wyższy pakiet, dopłacając proporcjonalnie różnicę w cenie.

Wszystkie gry dostępne w ramach pakietów znajdziecie tutaj.

Dorzucę jednak łyżkę dziegciu – Sony zdecydowało się na wycofanie kart podarunkowych, w związku z czym w niedługim czasie abonament będzie można przedłużyć wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego sklepu PlayStation.

Aha, i pamiętajcie – katalog gier dla pakietów Extra i Premium działa na tej samej zasadzie, co np. platformy serialowo-filmowe: nie wszystkie gry będą dostępne przez wieczność, a jedynie do wtedy, do kiedy Sony zawarło stosowną umowę. Dla przykładu – w Red Dead Redemption 2 możecie grać tylko do 20 września, potem gra zniknie z usługi.

Zostaw komentarz