Pierwszy Wiedźmin otrzyma rekame!

Pierwszy Wiedźmin otrzyma rekame!

Niedawno przekazaliśmy Wam wiadomość, iż CD Projekt RED pracuje nad kilkoma nowymi projektami, m. in. z uniwersum Wiedźmina. Właśnie poznaliśmy jeden z nich. Tajemniczy „Canis Majoris” to… remake pierwszego Wiedźmina, który ukazał się w 2007 roku!

Gra tworzona jest przez polskie studio Fool’s Theory, założone przez programistów, którzy współtworzyli „jedynkę” – o jakość nie ma się więc do martwić. Nie spodziewajcie się jednak szybkiej premiery – tytuł jest bowiem na bardzo wczesnym etapie produkcji. Więcej przeczytacie w oficjalnym komunikacie.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Zostaw komentarz