Rockstar Games nie tak chciało zapowiedzieć GTA 6. Inne studia udzielają wsparcia po wycieku, a Rockstar Games zapewnia, że prace nad grą będą kontynuowane zgodnie z planem

Rockstar Games nie tak chciało zapowiedzieć GTA 6. Inne studia udzielają wsparcia po wycieku, a Rockstar Games zapewnia, że prace nad grą będą kontynuowane zgodnie z planem

Jeśli choć trochę śledzicie branżę gier wideo to nie mogła ominąć was informacja o jednym z największych wycieków w jej historii – chodzi oczywiście o opublikowanie w sieci materiałów z wczesnego etapu produkcji najbardziej oczekiwanej gry na świecie, Grand Theft Auto 6. Nie mam jednak zamiaru tutaj pastwić się w jakikolwiek sposób nad Rockstar Games, bo tak po ludzku im współczuję, a dla nas – fanów – sytuacja może oznaczać, że premiera jeszcze niezapowiedzianego GTA 6 odwlecze się w czasie (choć Rockstar zapewnia, że tak nie będzie). Z dobrych wieści – jak poinformowała londyńska policja, haker został schwytany. Przestępstwa miał dokonać 17-latek.

Nie spodziewajcie się, że w tej wiadomości opublikuję jakiekolwiek obrazki czy klipy z przecieku – nie, chociażby z szacunku do ciężkiej pracy twórców i deweloperów. Chcę natomiast wyrazić swoje niezrozumienie dla części graczy, którzy na podstawie tego, co ujrzało światło dzienne nie są ukontentowani, jak wygląda gra. To chyba normalne, że gra – będąca we wstępnej fazie produkcji – znacznie różni się od tego, w co ostatecznie gramy, produkcja jest upiększana i udoskonalana aż do samego końca, a jej założenia i koncepcje w zakresie poszczególnych elementów rozgrywki zmieniają się i ewoluują. Na to samo zwróciły uwagę inne studia deweloperskie, które wsparły Rockstar Games i rozpoczęły fajną akcję, pokazując jak ich już wydane gry wyglądały właśnie we wczesnych etapach dewelopingu. Krótką kompilację obejrzycie tutaj, a w niej m. in. fragmenty z serii Uncharted:

Natomiast poniżej przeczytacie krótkie oświadczenie Rockstar Games, co do zaistniałej sytuacji – studio jest rozczarowane zdarzeniem, ale jednocześnie zapewnia, że prace będą kontynuowane zgodnie z planem:

Więcej o całej sytuacji przeczytajcie na zaprzyjaźnionym z nami serwisie GTAthegame.net.

Natomiast na koniec napiszę tylko, jeżeli już bardzo jesteście ciekawi, a jakimś cudem o przecieku dowiedzieliście się dopiero od nas – potwierdziło się to, o czym plotkowano od jakiegoś czasu: miejscem akcji GTA 6 ma być słoneczne Vice City, a wcielimy się w dwóch bohaterów (kobietę i mężczyznę).

A teraz czekamy na oficjalną zapowiedź gry.

Zostaw komentarz