Sony rozbudowuje PlayStation Plus i łączy abonament z PlayStation Now

Sony rozbudowuje PlayStation Plus i łączy abonament z PlayStation Now

Od kilku miesięcy w sieci przewijały się plotki o Project Spartacus, czyli szykowanych zmianach w abonamencie PlayStation Plus. Projekt ten miał rzucić wyzwanie pecetowej i xboxowej usłudze Game Pass – takiemu growemu Netflixowi, gdzie za stałą opłatą miesięczną mamy dostęp do bazy gier, w tym tych premierowych. Właśnie teraz plotki przeistoczyły się w fakty i wiemy, jak od czerwca wyglądać będzie oferta abonamentowa na konsolach Sony.

Oficjalnie Sony pisze tak:

Od momentu uruchomienia usługi PlayStation Plus w 2010 roku, SIE jest liderem innowacji w zakresie usług subskrypcji gier. Byliśmy pierwszą konsolową usługą członkowską, która obejmowała odświeżoną bibliotekę gier w ramach PlayStation Plus, a także uruchomiliśmy pierwszą usługę strumieniowego przesyłania gier konsolowych w ramach PlayStation Now.

Dziś mamy przyjemność podzielić się z Państwem oficjalną wiadomością o zmianach, jakie zajdą w naszych usługach subskrypcyjnych. W czerwcu tego roku połączymy PlayStation Plus i  PlayStation Now w zupełnie nową usługę subskrypcji PlayStation Plus, która zapewni naszym klientom na całym świecie dostęp do szerszego katalogu gier, na trzech poziomach członkostwa: PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra oraz PlayStation Plus Premium. Dzięki nowej usłudze strumieniowania, gracze będą mieli dostęp do bibliotek tytułów z poprzednich generacji konsoli – PlayStation, PlayStation 2 i PSP – z poziomu PlayStation 4, PlayStation 5 oraz PC.

…zaś w szczegółach będzie wyglądać to następująco:

PlayStation Plus Essential
Cena: €8.99 miesięcznie / €24.99 kwartalnie  / €59.99 rocznie

PlayStation Plus Extra
Cena: €13.99 miesięcznie / €39.99 kwartalnie / €99.99 rocznie

To, co w wariancie Essential, a dodatkowo:

PlayStation Plus Premium
Cena: €16.99 miesięcznie / €49.99 kwartalnie / €119.99 rocznie

To, co w wariantach Essential oraz Extra, a dodatkowo:

Co do pakietu Premium i streamowania gier, taką możliwość otrzymają tylko gracze na tych rynkach, gdzie obecnie dostępna jest usługa PS Now – a więc nie w Polsce. My w zamian otrzymamy pakiet PlayStation Plus Deluxe, w niższej cenie niż Premium, w ramach którego ogramy gry z pierwszego PlayStation, PS2 i PSP (pobierane na dysk) oraz wersje demo. Niewykluczone jednak, że w przeszłości i my otrzymamy możliwość streamingu, a tym samym pełen pakiet Premium.

Znane są także pierwsze tytuły, które trafią do pakietów Extra i Premium. Będą to: Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 czy Returnal. W najbliższym czasie poznamy kolejne tytuły, jednak jest też łyżka dziegciu – Sony nie planuje by w rozszerzonych Plusach pojawiały się premierowe wersje ich gier. Te ewentualnie ogramy w wersji demo, a za pełną wersję i tak będziemy musieli zapłacić…

Jak wspomniałem, ulepszone PS Plus ma być dostępne od czerwca, jednak Japończycy planują wprowadzenie pakietów stopniowo, więc nie jest powiedziane, że akurat w Polsce również za dwa miesiące otrzymamy opcję rozszerzenia naszego abonamentu. Jeśli natomiast jesteście ciekawi, jak to będzie wyglądać, jeśli obecnie posiadacie aktywną subskrypcję to będzie to wyglądać bardzo prosto – przekształci się ona po prostu w podstawowy pakiet Essential, który w zasadzie oferuje to samo, co obecna subskrypcja.

Jesteście usatysfakcjonowani czy liczyliście na coś więcej?

Zostaw komentarz