Star Wars Battlefront II ukaże się w listopadzie. Gra otrzyma kampanię i dużo więcej początkowej zawartości

Dość nietypowo, bo w przedświąteczną sobotę, Electronic Arts oficjalnie ujawniło drugą odsłonę odświeżonej serii Star Wars Battlefront. O tym, że tytuł powstaje wiadomo było od jakiegoś czasu, tak samo jak o tym, że tym razem twórcy zdecydują się na dodanie kampanii dla pojedynczego gracza oraz znacznie większą ilość zawartości w momencie premiery. To wszystko się potwierdziło.

Poniżej zapoznacie się z informacją prasową podesłaną nam przez rodzimego wydawcę gry, a także obejrzycie pierwszy, długi zwiastun produkcji. Wspomnę tylko, że historia powinna zainteresować wszystkich fanów przede wszystkim filmowych Gwiezdnych Wojen, gdyż wydarzenia osadzone będą pomiędzy VI a VII epizodem – około 30 lat po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, przed powstaniem Nowego Porządku.

Star Wars Battlefront II zadebiutuje 17 listopada 2017 roku w pełnej, polskiej wersji językowej

Poznaj nową i nigdy wcześniej nieopowiedzianą historię ze świata Star Wars, doświadcz ogromnych, wieloosobowych bitew oraz weź udział w porywających pojedynkach w kosmosie.

W grze Star Wars Battlefront II poznasz historię żołnierza elitarnych sił specjalnych Imperium w zupełnie nowej kampanii dla jednego gracza. Usiądź za sterami myśliwca TIE Najwyższego Porządku i uczestnicz w porywających pojedynkach w kosmosie.

Graj jako żołnierz piechoty bądź wciel się w jednego z kultowych bohaterów, takich jak Yoda czy Darth Maul, w pełnych rozmachu bitwach wieloosobowych na przestrzeni wszystkich trzech filmowych trylogii Star Wars.

W Star Wars Battlefront II zależało nam na uchwyceniu aspektu heroizmu oraz tego, jak w uniwersum Star Wars, każdy ma potencjał, by zostać bohaterem – opowiada Matt Webster, producent wykonawczy w studiu Criterion.

Kampania dla pojedynczego gracza w Star Wars Battlefront II zaprezentuje zupełnie nową, ekscytującą opowieść w uniwersum Star Wars, powstałą przy udziale sztabu scenarzystów Lucasfilm Story Group oraz studia Motive, odpowiedzialnego za projekt postaci. Nowa historia rozgrywa się na przestrzeni 30 lat od zniszczenia Drugiej Gwiazdy Śmierci i poprzez wydarzenia prowadzące do zawiązania Najwyższego Porządku. Fabuła przedstawia graczom postać Iden Versio, dowódcę Oddziału Inferno – jednostki elitarnych sił specjalnych Imperium Galaktycznego, równie zabójczej w walce na ziemi, jak i kokpicie pilota. Obok samej Iden gracze w ramach kampanii spotkają na swej drodze oraz zagrają jako inni kultowi bohaterowie ze świata Star Wars, tacy jak Luke Skywalker czy Kylo Ren.

EA zebrało fantastyczny zespół twórców w celu stworzenia gry w uniwersum Star Wars, jakiej fani jeszcze nie doświadczyli – zapewnia Douglas Reilly, starszy dyrektor. Star Wars Battlefront II zaoferuje wszystko to, co gracze ostatniej części pokochali, i wprowadzi do rozgrywki oczekiwane przez wielu nowe tryby, w tym zupełnie nowy wątek fabularny rozwijany wespół z Lucasfilm.

Oprócz kampanii dla jednego gracza zespół DICE rozwijał tryb wieloosobowy gry, tak aby stał się on najbardziej spektakularnym polem bitwy Star Wars. Star Wars Battlefront II wiedzie graczy śladami trzech filmowych okresów – prequeli oraz klasycznej i nowej trylogii – do różnorodnych i znanych scenerii, w tym do debiutującej w grze dżungli Yavin 4, miasta-portu kosmicznego Mos Eisley czy Bazy Starkiller-a. Gracze mogą wybierać spośród szerokiej gamy pojazdów naziemnych i latających oraz kierować losami swojego bohatera za sprawą spersonalizowanego systemu postępu postaci uwzględniającego bohaterów, złoczyńców, żołnierzy, a nawet myśliwce.

Star Wars Battlefront II wprowadza również jeden z najbardziej pożądanych przez fanów trybów, a więc starcia w kosmosie na galaktyczną skalę. Słynące z projektów najszybszych i najbardziej intuicyjnych gier wyścigowych studio Criterion odpowiada za kompleksową realizację walk w kosmosie, w tym dopracowanie modelu pilotowania, broni i opcji personalizacji. Gracze mogą znaleźć się w kokpicie najbardziej rozpoznawalnych statków, kluczyć między polami asteroid i przelatywać przez imperialne stocznie w przyprawiających o dreszcze kosmicznych pojedynkach.

Fani, którzy zamówią Star Wars Battlefront II w przedsprzedaży, będą mogli uczcić kinową premierę filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zawartością zainspirowaną najnowszą częścią sagi, w tym wyjątkowym wyglądem Kylo Rena i Rey. Gracze będą mogli również wyposażyć obie postacie w ulepszenia zdolności w trybie wieloosobowym. Natomiast w pojedynkach w kosmosie będą polegać na ulepszeniach Sokoła Millenium z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi oraz na nowym statku Najwyższego Porządku.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Final Fantasy VII Remake