THQ Nordic przygotuje remake Gothica! Gra ukaże się na PlayStation 5

Dość niespodziewanie, w grudniu, na pecetowym Steamie ukazało się grywalne demo nazwane jako „Gothic Playable Teaser”. Ta mini-produkcja, dzięki której ponownie zawitaliśmy do Górniczej Doliny w znacznie odświeżonej wersji, miała wybadać ewentualne zainteresowanie, jakie aktualnie wzbudza w graczach ta zasłużona seria od niemieckiego Piranha Bytes. To okazało się na tyle duże, że THQ Nordic ogłosiło właśnie, że przygotuje pełnoprawny remake pierwszej odsłony serii!

Jest to z pewnością świetna wiadomość dla fanów, którzy ponownie będą mogli wcielić się w Bezimiennego i przemierzyć świat za magiczną barierą. Na nowo poznamy charakterystyczne dla serii postacie, jak Diego, Lester czy Xardas, a z pewnością twórcy zadbają też o nowości – zarówno w mechanice, jak i scenariuszu. Co jednak najważniejsze: w grę zagrają posiadacze PlayStation 5, ale na pewno nie w tym roku.

Poniżej zobaczycie trailer wspomnianego „Playable Teaser”, a także jego porównanie z oryginałem. Naturalnie, nie ma co sugerować się tym, jak teaser działa i wygląda, bo z pewnością końcowy produkt będzie się znacznie różnił, a twórcy obiecują, że będą się słuchać graczy i brać pod uwagę wszystkie ich uwagi.

Zostaw komentarz

Na tapecie
The Last of Us: Part II