Twórcy Gothica prezentują ELEX

Twórcy Gothica prezentują ELEX

ELEX to nowy RPG od twórców serii Gothic, studia Piranha Bytes. Do sieci trafiło sporo obrazków oraz klip prezentujący świat gry, a także kilka informacji dotyczących m. in. fabuły tytułu.

ELEX będzie połączeniem science-fiction z fantasy. W rozwiniętą pod względem technologicznym planetę Magalan, gdzie rozgrywa się akcja produkcji, uderzył ogromny meteoryt, który w dużym stopniu ją zniszczył i zmusił ludzi do życia bez większości technologii, do których byli przyzwyczajeni. Meteoryt jednak, oprócz zniszczenia planety, sprowadził na nią tytułowy minerał ELEX, dzięki któremu można korzystać z magii, ale także który spowodował pojawienie się na planecie tajemniczych, wrogo nastawionych stworzeń. Główny bohater należy do militarnego oddziału Alb, którego żołnierze karmieni są ELEX-em w celu polepszenia ich warunków fizycznych, ale także wyzbycia się emocji. Protagonista jednak poprzez wypadek został odcięty od zasobów drogocennego minerału i po raz pierwszy zaczyna cokolwiek odczuwać i w związku z tym czeka go wiele trudnych wyborów moralnych.

Tytuł zaoferuje znane z gier RPG rozwiązania, czyli kustomizację bohatera, zdobywanie doświadczenia i rozwijanie umiejętności w kilku różnych klasach. Walczyć będziemy zarówno mieczami, jak i łukami, a także karabinami plazmowymi. Zobaczcie wspomniane nowe obrazki oraz klip wideo.

Premiera ELEX odbędzie się w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Dragon Ball Z: Kakarot