[AKTUALIZACJA] W tym roku ponownie zagramy w The Last of Us. Sony szykuje… remake pierwszej części!

[AKTUALIZACJA] W tym roku ponownie zagramy w The Last of Us. Sony szykuje… remake pierwszej części!

Choć rok 2013 nie wydaje aż tak odległy, to mimo wszystko trudno uwierzyć, że Joela i Ellie poznaliśmy już dziewięć lat temu. I choć już wtedy – na PS3 – gra prezentowała się świetnie, Sony rok później zdecydowało się na wydanie remastera na PS4. Jak się jednak okazuje, genezę znajomości tych dwojga bohaterów poznamy raz jeszcze, na PS5, w pełnoprawnym remake’u! A przecież zaraz obejrzymy jeszcze serial szykowany przez HBO…

Remake – który oficjalnie nazywać się będzie The Last Of Us Part I – zapewni bardziej szczegółową i przemodelowaną oprawę graficzną. Usprawnione zostaną także pewne elementy rozgrywki (m. in. walka), poprawiona zostanie także sztuczna inteligencja. Żeby więc było jasne – mamy do czynienia nie z remasterem, a z remake’iem. Jedyne, co pozostanie bez zmian to fabuła, w tym także ta z rozszerzenia Left Behind, który również ogramy.

Premiera The Last Of Us Part I zaplanowana jest tuż po wakacjach, konkretnie 2 września. W przyszłym roku zaś, co ogłosił Neil Druckman na imprezie Summer Game Fest, dostaniemy jeszcze jedną pozycję z pandemicznego uniwersum – samodzielny tytuł multiplayerowy. Szczegóły mamy poznać niebawem.

AKTUALIZACJA @ 20.06:

Naughty Dog opublikowało dwa klipy, na których obejrzeć możemy porównanie oryginalnego The Last of Us z nadchodzącym remakiem – a konkretniej, porównanie Joela i Tess.

Zostaw komentarz