Wiedźmin 3 ukaże się na PlayStation 5. Wcześniej Rockstar ogłosił, że taki sam los czeka GTA V

Zjawiskiem nieuniknionym przy zmianie generacji jest to, że przez jakiś czas nowe tytuły możemy ogrywać zarówno na odchodzącej, jak i nadchodzącej generacji. Nie inaczej będzie tym razem, a – co więcej – niektóre gry z PS4 będziemy mogli odpalić wkładając płytę do PS5, np. Cyberpunka 2077. Taki los spotka własnie inną grę CD Projekt RED, Wiedźmina 3: Dziki Gon (wraz z dodatkami), który pojawił się na rynku w 2015 roku.

Posiadacze wersji gry na PS4 będą mogli pobrać darmową aktualizację, dzięki której zagrają w Wiedźmina na nowej generacji. Osoby, które do tej pory nie poznali przygód Geralta (są tacy?), będą mogły kupić wersję gry dedykowaną tylko konsoli PS5.

Jakiś czas wcześniej taki sam ruch zapowiedziało Rockstar Games, dzięki czemu za kilka miesięcy ogramy na PS5… Grand Theft Auto V, które oryginalnie ukazało się w 2013 roku – tak – na PS3. W obu przypadkach nie należy spodziewać się oczywiście jakichkolwiek zmian w rozgrywce, a jedynie poprawionej oprawy i szybszych czasów wczytywań.

Zarówno Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna, jak i Grand Theft Auto V w wersjach na PS5 ukażą się w 2021 roku.

Zostaw komentarz