XCOM 2 jednak ukaże się na konsolach

2K Games poinformowało, że sequel XCOM, turowej gry taktycznej, w której mierzymy się z obcymi, ukaże się 9 września na PlayStation 4. Pomimo iż pierwsza odsłona o tytule XCOM: Enemy Unknown zadebiutowała jednocześnie na wszystkich platformach, w przypadku sequela wydawca zdecydował się najpierw na pecetową premierę, która miała miejsce w lutym tego roku.

Poniżej zapoznacie się z informacją prasową przesłaną do nas przez polskiego wydawcę produkcji, firmę Cenega, oraz obejrzycie zwiastun w polskiej wersji językowej:

Firaxis z sukcesem rozwinęło markę XCOM sprawiając, że XCOM 2 zdobył uznanie zarówno recenzentów jak i fanów – powiedział Matt Gorman, wiceprezydent ds. marketingu w 2K – i dodaje: wielu graczy konsolowych prosiło o przeniesienie tej gry na ich platformy, więc ucieszy ich informacja, że już we wrześniu tego roku będą mogli dołączyć do ruchu oporu.

Tworząc wersję konsolową, 2K oraz Firaxis Games podjęło współpracę ze The Workshop, stawiając sobie za cel przeniesienie gry na konsole w taki sposób, by spełniła ona wysokie standardy wyznaczone przez tą uwielbianą serię. XCOM 2 osadzony jest 20 lat w przyszłości, kiedy to ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy objęli władzę nad ziemią. XCOM, zapomniana przez wielu, dawna paramilitarna organizacja, musi uderzyć z ukrycia i odbić Ziemię oraz uchronić ludzkość przed nikczemnymi planami obcych.

Niezwykle pozytywny odbiór XCOM 2 sprawił zespołowi deweloperskiemu dużo radości, ale wiemy, że konsolowi gracze również głośno wyrażali chęć zagrania w ten tytuł. Jako że sami jesteśmy entuzjastami konsol, jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z The Workshop po to, by móc dostarczyć grę XCOM 2 wszystkim fanom serii – powiedział Jake Solomon, dyrektor kreatywny XCOM 2 w Firaxis Games.

Zostaw komentarz

Na tapecie
Dragon Ball Z: Kakarot